Nou, dit is er weer zo eentje hoor. Het gekleurde wollen vest EMILIA van AIKUSS is zacht, fluffy, warm en zó vrolijk dat je er eigenlijk meteen een betere dag van krijgt. En ja, dat klinkt overdreven, maar trek dit vest aan en probeer dan nog maar eens chagrijnig te blijven. Gaat lastig worden.
EMILIA is gemaakt van 89% pure alpaca en 11% polyamide. Daardoor voelt het vest heerlijk zacht en licht aan, maar heeft het breisel toch net wat extra stevigheid. De kleuren zijn echt om blij van te worden. We hebben haar in twee combinaties: een blauw-groene variant met frisse, diepe tinten en een roze-oranje variant die bijna roept: kom maar door met die grijze dagen, ik regel de kleur wel.
AIKUSS is een nieuw merk bij Natur-el en we zijn er nogal trots op. We ontdekten het op het allerlaatste moment tijdens de inkoop, in een klein hoekje, bij een ontzettend lieve vrouw uit Peru die haar eigen label is gestart. AIKUSS is woman owned, geïnspireerd op de landschappen en rijke textieltraditie van Peru, en wij zijn haar eerste klant in Nederland. Sterker nog: Natur-el is de enige winkel in Nederland die AIKUSS verkoopt. Hoe bijzonder is dat?
EMILIA is zo’n vest dat je outfit meteen afmaakt. Je hoeft er niet veel bij te bedenken. Een simpele zwarte broek, een jeans, een rustige rok of een effen jurk eronder en klaar ben je. Het vest doet zelf al genoeg. Niet op een schreeuwerige manier, maar wel met karakter. En dat vinden wij heerlijk.
De stof is zooooo fluffy zacht. Echt zo’n aaibaar vest waar je klanten in de winkel automatisch aan ziet voelen. Alpaca heeft die mooie combinatie van warmte en lichtheid. Het is behaaglijk zonder zwaar te worden, en juist daardoor draag je het makkelijk binnen én buiten.
Het AIKUSS EMILIA vest is er in twee maten: S/M en L/XL. Het model valt relatief ruim, dus je hoeft niet bang te zijn dat het strak om je heen zit. De pasvorm is ontspannen en comfortabel, met een lekker wollige uitstraling. Twijfel je tussen de maten? Dan kun je meestal kiezen op gevoel: wil je het wat compacter dragen, neem dan de kleinere maat. Wil je juist dat gezellige, ruime vestgevoel, dan kies je de grotere maat.
De knoopsluiting maakt EMILIA heel makkelijk te dragen. Dichtgeknoopt is het bijna een trui, open gedragen is het een vest dat je zo over alles heen gooit. En extra leuk: hetzelfde model hebben we ook als trui. Dus als je verliefd bent op de kleuren, maar liever geen vest draagt, dan kun je ook even bij de trui kijken.
EMILIA is gemaakt van 89% pure alpaca en 11% polyamide. Alpaca is een prachtig natuurlijk materiaal: warm, zacht, licht en vaak minder prikkelend dan gewone wol. De kleine toevoeging polyamide helpt het breisel sterker te maken, zodat je langer plezier hebt van dit fluffy kunstwerkje.
En goed nieuws: dit vest hoef je bijna niet te wassen. Sterker nog, liever niet. Alpaca en wol hebben van nature zelfreinigende eigenschappen. Vaak is even buiten luchten al genoeg. Hang het vest een nachtje buiten of bij een open raam en het voelt weer fris. Dat is beter voor je vest, beter voor het milieu en eerlijk gezegd ook gewoon veel minder gedoe.
Moet EMILIA toch een keer gewassen worden? Doe dat dan heel voorzichtig. Gebruik een wolwasmiddel zoals Lanalicious, was koud of op een wolwasprogramma en laat het vest altijd liggend drogen. Niet wringen, niet in de droger en niet over een hanger laten uithangen, want dan kan het model uitrekken.
Bestel dit vest meteen met de bijpassende Gleener om eventuele pillen veilig te verwijderen. Pillen zijn normaal bij wol, alpaca en andere zachte natuurlijke vezels. Dat betekent niet dat je vest slecht is, maar juist dat je met een echt natuurlijk en pluizig materiaal te maken hebt. Niet plukken met je vingers, want dan trek je vezels los. Met de Gleener verwijder je pillen voorzichtig en blijft je vest veel mooier. Bestel je Gleener hier.
AIKUSS werkt met respect voor natuur, traditie en vakmanschap. De collectie is geïnspireerd op Peru, met kleurrijke patronen en breisels die warmte met betekenis geven. EMILIA is 100% fairtrade gemaakt en dat voel je, niet letterlijk natuurlijk, maar wel in het verhaal achter het vest.
Wat wij er zo mooi aan vinden: met AIKUSS supporten we een vrouwelijke maker die haar eigen merk de wereld in brengt. Geen massa, geen inwisselbaar vest dat je overal ziet, maar een bijzonder kledingstuk met een verhaal. Exclusief bij Natur-el in Nederland. Daar worden wij dus echt heel erg blij van.
1. Op zwart: draag de roze-oranje variant op een zwarte broek of rok. Dan knallen de kleuren prachtig zonder dat je outfit te druk wordt.
2. Casual met jeans: de blauw-groene variant is geweldig op denim. Simpel shirt eronder, fijne schoenen erbij en klaar.
3. Over een jurk: draag EMILIA open over een rustige jurk. Dan krijgt je outfit meteen warmte, kleur en een beetje Peru-magie.
Zoek je een dun, glad en heel strak vestje dat vooral onzichtbaar moet zijn? Dan is EMILIA waarschijnlijk niet jouw vest. Dit vest is fluffy, kleurrijk en duidelijk aanwezig. Maar hou je van zachte alpaca, bijzondere kleuren en kleding met een verhaal? Dan kan dit zomaar je nieuwe lievelingsvest worden.
Twijfel je tussen S/M en L/XL of wil je weten welke kleur het beste bij je past? Bel ons tijdens openingstijden op 010-7954177 of mail naar [email protected]. Onze blijmakers denken graag met je mee.
Wil je EMILIA in het echt voelen en passen? Dat snappen we helemaal, want deze wil je eigenlijk even aaien. In onze winkel aan de Zwaanshals 376 in Rotterdam kun je de collectie rustig bekijken. We zijn open van dinsdag tot en met zaterdag van 10:00 tot 17:30.
EMILIA valt relatief ruim. Het vest is verkrijgbaar in S/M en L/XL en heeft een ontspannen pasvorm. Twijfel je, kies dan de kleinere maat voor iets compacter en de grotere maat voor extra ruim en cozy.
Het vest is gemaakt van 89% pure alpaca en 11% polyamide. Alpaca zorgt voor zachtheid, warmte en een licht draaggevoel. De polyamide geeft het breisel extra stevigheid.
Ja, EMILIA is 100% fairtrade gemaakt. AIKUSS werkt met aandacht voor vakmanschap, natuur en de Peruaanse textieltraditie.
Liever zo min mogelijk. Alpaca heeft van nature zelfreinigende eigenschappen. Vaak is luchten genoeg. Was alleen als het echt nodig is, met wolwasmiddel en laat het vest liggend drogen.
Ja, Natur-el is de eerste klant van AIKUSS in Nederland en op dit moment de enige winkel in Nederland die dit bijzondere merk verkoopt.
Ja, hetzelfde model hebben we ook als trui. Ideaal als je wel verliefd bent op de kleuren en de alpaca, maar liever geen vest draagt.