Soms zijn het juist de kleine dingen waar je het meest blij van wordt. De korte polswarmers van AIKUSS zijn daar een perfect voorbeeld van. Ze zijn zacht, warm, kleurrijk en verrassend handig. Niet van die enorme wanten waarin je niets meer kunt, maar fijne korte warmmakers van 100% baby alpaca waarbij je handen helemaal vrij blijven.
En geloof me: als je eenmaal polswarmers hebt ontdekt, snap je ineens waarom mensen ze blijven dragen. Achter je laptop, op de fiets, in de winkel, tijdens het lezen op de bank of gewoon als vrolijk accessoire bij je outfit. Ik gebruik ze zelf graag als ik achter mijn pc zit en koude handen krijg. Je vingers blijven vrij, maar je polsen blijven lekker warm. En dat scheelt echt.
AIKUSS is een nieuw merk bij Natur-el en we zijn er supertrots op. We ontdekten het op het allerlaatste moment tijdens de inkoop, in een klein hoekje, bij een ontzettend lieve vrouw uit Peru die haar eigen label is gestart. AIKUSS is woman owned, geïnspireerd op de landschappen en rijke textieltraditie van Peru, en Natur-el is haar eerste klant in Nederland. Sterker nog: wij zijn de enige winkel in Nederland die AIKUSS verkoopt. Hoe leuk is dat?
Deze polswarmers zijn gemaakt van 100% baby alpaca. Dat betekent: zacht, licht, warm en heerlijk comfortabel. Baby alpaca is niet afkomstig van baby alpaca’s, maar verwijst naar de fijne, zachte kwaliteit van de vezel. En dat voel je. Ze zijn warm zonder zwaar te zijn en zacht zonder dat wollige kriebelgevoel waar sommige mensen niet tegen kunnen.
De polswarmers zijn er in verschillende kleuren, patronen en lengtes. Sommige zijn ongeveer 10 cm lang, andere zijn korter en zitten rond de 6 cm. Daardoor kun je zelf kiezen wat je fijn vindt: een iets royaler model dat meer van je pols bedekt, of een superkort model dat vooral als warm en kleurrijk accent werkt.
Natuurlijk zijn polswarmers praktisch, maar deze zijn ook gewoon mooi. AIKUSS gebruikt bijzondere kleurcombinaties en patronen die geïnspireerd zijn op Peru, natuur en textieltraditie. Daardoor voelen ze veel minder als “functioneel winterding” en veel meer als een klein stylingdetail.
Draag ze onder een jas zodat er net een randje kleur zichtbaar is. Of bij een trui met iets kortere mouw. Of gewoon binnen, als je outfit wel een beetje extra mag gebruiken. Vooral de kortere modellen zijn prachtig als accessoire. Een klein stukje alpaca, maar meteen veel sfeer.
Wat ik zelf zo fijn vind: je handen blijven vrij. Je kunt typen, je telefoon gebruiken, een kop thee vasthouden, pinnen, sleutels zoeken in je tas en gewoon doen wat je moet doen. Maar doordat je polsen warm blijven, voelt de rest van je hand vaak ook veel minder koud.
Ook op de fiets zijn ze handig als extra windstopper onder je jas of handschoenen. Zeker als je mouwen net een beetje omhoog kruipen, ken je dat? Dan waait er zo’n gemene koude streep precies bij je pols naar binnen. Deze polswarmers lossen dat dus lekker op.
De AIKUSS korte polswarmers zijn gemaakt van 100% baby alpaca en zijn 100% fairtrade. Alpaca is een prachtig natuurlijk materiaal: warm, zacht, licht en ademend. Omdat deze polswarmers van baby alpaca zijn gemaakt, voelen ze extra fijn en luxe aan.
Wassen is bijna nooit nodig. Echt. Alpaca heeft van nature zelfreinigende eigenschappen. Vaak is even luchten genoeg. Leg of hang ze een nachtje bij een open raam en ze frissen meestal vanzelf weer op. Dat is beter voor de vezels, beter voor het milieu en natuurlijk ook lekker makkelijk.
Moeten ze toch een keer gewassen worden? Doe dat dan voorzichtig met een wolwasmiddel zoals Lanalicious. Was koud met de hand of op een heel voorzichtig wolwasprogramma en laat ze liggend drogen. Niet wringen, niet in de droger en niet op de verwarming leggen.
Bij zachte natuurlijke vezels zoals alpaca kunnen na gebruik kleine pillen ontstaan. Dat is normaal en betekent niet dat je polswarmers slecht zijn. Ga liever niet plukken met je vingers, want dan trek je vezels los. Gebruik een Gleener om pillen voorzichtig te verwijderen en je polswarmers mooi te houden. Bestel je Gleener hier.
AIKUSS werkt met respect voor natuur, vakmanschap en de Peruaanse textieltraditie. De patronen en kleuren zijn niet standaard, maar voelen echt als kleine stukjes textielkunst. En omdat deze polswarmers 100% fairtrade zijn gemaakt, draag je iets warms met een eerlijk verhaal.
Wat wij extra mooi vinden: met AIKUSS supporten we een vrouwelijke ondernemer uit Peru die haar eigen merk opbouwt. Geen massaproduct, geen accessoire dat je overal ziet, maar iets bijzonders en exclusiefs. Alleen bij Natur-el in Nederland. Daar worden wij dus heel blij van.
1. Achter je laptop: ideaal als je snel koude handen krijgt tijdens het werken, maar wel gewoon wilt typen.
2. Op de fiets: draag ze als extra warm laagje bij je polsen, zodat er geen koude wind tussen je jas en handen kruipt.
3. Als accessoire: kies een kleur of patroon dat net even iets toevoegt aan je outfit. Vooral bij een rustige trui of jas werkt dat heel leuk.
Zoek je dikke wanten voor midden in een sneeuwstorm? Dan zijn deze korte polswarmers niet bedoeld als volledige vervanging. Ze laten je vingers vrij. Maar wil je zachte warmte bij je polsen, meer comfort tijdens typen of fietsen en een mooi kleuraccent bij je outfit? Dan zijn ze echt ideaal.
Twijfel je welke kleur of lengte het beste bij je past? Bel ons tijdens openingstijden op 010-7954177 of mail naar [email protected]. Onze blijmakers denken graag met je mee.
Wil je de polswarmers in het echt zien, voelen en passen? Kom dan gezellig langs in onze winkel aan de Zwaanshals 376 in Rotterdam. Daar kun je rustig alle kleuren en patronen bekijken. We zijn open van dinsdag tot en met zaterdag van 10:00 tot 17:30.
De polswarmers zijn gemaakt van 100% baby alpaca. Dat maakt ze zacht, licht, warm en comfortabel.
De lengte verschilt per variant. Sommige modellen zijn ongeveer 10 cm lang, andere zijn korter en zitten rond de 6 cm. Op de foto’s zie je goed welke verhouding bij welke variant hoort.
Ja, de AIKUSS polswarmers zijn 100% fairtrade gemaakt. AIKUSS werkt met aandacht voor natuur, vakmanschap en de Peruaanse textieltraditie.
Ze zijn ideaal achter de computer, op de fiets, in huis, in de winkel of als extra warm laagje onder je jas. Je handen blijven vrij, terwijl je polsen lekker warm blijven.
Liever zo min mogelijk. Alpaca heeft van nature zelfreinigende eigenschappen. Vaak is luchten voldoende. Was alleen als het echt nodig is, met wolwasmiddel en laat ze liggend drogen.
Ja, bij zachte natuurlijke vezels zoals alpaca kan pillen ontstaan. Dat is normaal. Gebruik een Gleener om pillen voorzichtig te verwijderen en pluk ze niet los met je vingers.
Ja, Natur-el is de eerste klant van AIKUSS in Nederland en op dit moment de enige winkel in Nederland die dit bijzondere merk verkoopt.